7.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Karnawałowy Koncert dla Przyjaciół Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w wyk. Przemyskiego Big Bandu

4 lutego 2016 r. -Z cyklu „Zamkowe Wieczory Muzyczne”

Pierwszym – jednym z kilku – koncertem karnawałowym 2016 roku na scenie Zamku Kazimierzowskiego był występ Przemyskiego Big Bandu. Ten muzyczny wieczór dedykowany był przyjaciołom Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, wszystkim tym, którzy w różny sposób wspierali działalność istniejącej już dwunasty rok, ale ciągle najmłodszej w naszym mieście instytucji kultury.

Po pierwszych, wykonanych na dobry początek utworach, wszystkich gości przywitała Renata Nowakowska Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Dziękując przybyłym przyjaciołom za dotychczasowe wsparcie zaprosiła do wysłuchania koncertu.  

 

 

Przemyski Big Band to grupa instrumentalistów działająca przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod kierunkiem Antoniego Gurana. W jej składzie występują uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły. Na program artystyczny zespołu składają się przede wszystkim utwory jazzowe. Na koncercie w zabytkowych pomieszczeniach Zamku Kazimierzowskiego Przemyski Big Band wykonał piękne, pełne karnawałowych rytmów utwory. Znane szlagiery zaśpiewali zaproszeni wokaliści: Aleksandra Bernatek, Anna Białoń, Maria Feduniewicz, Dawid Suliba i Kacper Bator. Ubogacającym ten wieczór karnawałowym akcentem był występ pary tanecznej ze Szkoły Tańca „A-Z”. Koncert prowadził znany przemyski dziennikarz i filmowiec Jan Miszczak.

W związku z tym, że 4 lutego wypadł Tłusty Czwartek, wszyscy goście przy wyjściu poczęstowani zostali pięknie opakowanymi słodkimi wypiekami.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl