15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Członkowie Przemyskiej Rady Seniorów w roli ankieterów

Zaczynamy drugi rok naszej działalności w Przemyskiej Radzie Seniorów. Dotychczasową naszą pracę można ocenić na podstawie informacji z działalności Rady, zamieszczonych na miejskiej stronie internetowej.

Luty to miesiąc, w którym kończymy prace związane z realizacją ogólnopolskiego projektu  „Zoom na rady seniorów. Uniwersytet Obywatelski”.

26 stycznia 2016 r. spotkaliśmy się z Panią Katarzyną Chajbos z Sieci Latających Socjologów, aby pod jej kierownictwem zdobyć wiedzę: jak prawidłowo przeprowadzić wywiad w oparciu o wcześniej przygotowaną ankietę. Dla nas, członków Rady, było to absolutne novum. Warsztaty, które prowadziła Pani Katarzyna wniosły ogromnie dużo praktycznych wskazówek w pracy „ankietera” – osoby przeprowadzającej wywiad. Jej cenne uwagi wykorzystamy praktycznie w wywiadach z mieszkańcami naszego miasta. Mamy nadzieję, że zebrane w ten sposób informacje posłużą nam w pracy nad tworzeniem Przemyśla jako miasta przyjaznego seniorom.

Zwracamy się z prośbą do Seniorów – mieszkańców miasta – by przyjęli nas w swych domach i udzielali szczerych odpowiedzi na pytania osoby przeprowadzającej wywiad!

Wszystkich, których ankieta nie obejmie, zapraszamy na spotkania z członkami Przemyskiej Rady Seniorów w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w godz. od 11 do 13 w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, Rynek 26.

Stanisława Żak
Przemyska Rada Seniorów

 

 

 

 

 

Działanie stanowi część projektu prowadzonego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” „Zoom na Rady Seniorów. Uniwersytet Obywatelski”, współfinansowane z Funduszy EOG w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”.

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 02-02-2016 14:50
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 04-02-2016 10:41