9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Narodowe Czytanie 2016

3 września 2016 roku po raz kolejny spotkamy się, aby podczas Narodowego Czytania wspólnie przeczytać jeden z wielkich polskich utworów literackich. Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda chciałby, aby to wyjątkowe spotkanie odbyło się przy autorze działa wybranego przez samych Polaków.

W przesłaniu Prezydenta RP, dostępnym na oficjalnej stronie Prezydent zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2016. W wyniku konsultacji z wydziałami filologicznymi polskich uczelni oraz Radą Języka Polskiego wybranych zostało pięć dzieł, spośród których wyłonione zostanie jedno, które wspólnie przeczytamy w pierwszą sobotę września.

Kancelaria Prezydenta RP zaprasza serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos należy dokonać wyboru jednego z podanych poniżej tytułów i umieścić go w temacie e-maila, który trzeba wysłać na adres: . Aby głos był ważny w temacie e-mail powinien znaleźć się jedynie tytuł (bez cudzysłowu i bez autora dzieła). Oddawać głos na wybrany tytuł można do 11 lutego br..

Tytuły dzieł:

Chłopi - Władysław Reymont

Noce i dnie - Maria Dąbrowska

Wesele - Stanisław Wyspiański

Popioły - Stefan Żeromski

Quo vadis - Henryk Sienkiewicz

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 01-02-2016 14:32
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 03-02-2016 11:01