7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio „Songs from yesterday”.

23 stycznia 2016 r., Zamek Kazimierzowski

Niecodzienny projekt dwóch przyjaciół: znanego, znakomitego wokalisty Mieczysława Szcześniaka i doskonałego multiinstumentalisty, dyrygenta, wykładowcy akademickiego Krzysztofa Herdzina zarejestrowany na płycie „Songs from yesterday” zaprezentowany został na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Niezapomniane przeboje takich sław jak: The Beatles, Rolling Stones, Bill Withers, David Bowie, Eric Clapton, Stevie Wonder, Burt Bacharach zostały na nowo odkryte, zreharmonizowane i w akustycznym, przestrzennym brzmieniu i mistrzowskim wykonaniu przedstawione.

Do tego typu materiału można podejść tylko w jeden sposób – podziwiać i upajać się kunsztem oraz talentem jego twórców. Zestaw coverów na soulowy głos z towarzyszeniem tria jazzowego z Krzysztofem Herdzinem na czele wykonywanych czasem w zaskakujący sposób to nie tylko zbiór utworów muzycznych – to podróż w głąb ludzkiej, muzycznej duszy.

 

 
Z ogromną dozą swobody, z dbałością o szczegóły, wybornie zaśpiewane utwory oczarowały przemyską publiczność. Oklaski i bisy, tak najkrócej można opisać reakcję na płynące ze sceny wysmakowane dźwięki.

„Songs from yesterday” to album perfekcyjny. Po koncercie można było ten krążek zakupić i uzyskać autograf twórców, wspólną fotografię również.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 26-01-2016 15:17