13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Powstał Przemyski Klaster Turystyczny.

21 stycznia odbyło się w Urzędzie Miejskim spotkanie przedstawicieli podmiotów z terenu Przemyśl i powiatu przemyskiego zainteresowanych współpracą na rzecz rozwoju turystyki. Uroczyste podpisanie umowy – porozumienia na przemyskim Rynku, po kilku bardzo owocnych spotkaniach roboczych, było formalnym aktem utworzenia Przemyskiego Klastra Turystycznego.

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania tej platformy współpracy firm, stowarzyszeń i instytucji działających w branży turystycznej z terenu Ziemi Przemyskiej, jest Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”. Obecnie klaster skupia ponad 40 podmiotów, ale nie jest to lista zamknięta, zgłaszają się kolejne zainteresowane współpracą. Misją  Przemyskiego Klastra Turystycznego jest stworzenie platformy współdziałania przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, szkół i innych zainteresowanych podmiotów  w celu skutecznego i efektywnego zwiększenia  atrakcyjności turystycznej Przemyśla i regionu oraz podnoszenie innowacyjności  i konkurencyjności członków Klastra. Zamierzeniem jest więc m.in. stworzenie atrakcyjnej wspólnej oferty turystycznej, podnoszenie kwalifikacji kadr, wymiana informacji, czy kreowanie innowacyjnych produktów turystycznych.

 

 

Pierwsze oficjalne spotkanie poza podpisaniem porozumienia miało też na celu przyjęcie regulaminu Klastra i wybór Rady Klastra. Prowadząca spotkanie Renata Stefaniak Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” zapowiedziała też pierwszą inicjatywę Klastra zaplanowaną na walentynki – „Zakochani w Przemyślu”.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 22-01-2016 16:20