2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rada Gospodarcza spotkała się z dyrektorami szkół zawodowych.

14 stycznia br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie członków Rady Gospodarczej z dyrektorami szkół zawodowych. Dyskusja, w które wzięli także udział Zastępca Prezydenta Janusz Hamryszczak, Sekretarz Miasta Dariusz Łapa oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Elżbieta Tarnawska,  dotyczyła z jednej strony oczekiwań pracodawców co do kwalifikacji potencjalnych pracowników i pożądanych specjalności/zawodów kształcenia, natomiast po stronie dyrektorów szkół zawodowych możliwości dostosowania do tych oczekiwań.

Spotkanie pokazało jak duża jest potrzeba kontaktów i współpracy szkolnictwa zawodowego z lokalnym biznesem. Uzmysłowiła uczestnikom złożoność rynku pracy w tym obszarze. Z jednej strony ciągle wysokie poziom bezrobocia w mieście i powiecie przemyskim, z drugiej brak odpowiednio wykształconej, elastycznej i chętnej do podjęcia pracy kadry głównie w obszarze kształcenia zawodowego. Trwająca prawie dwie godziny dyskusja nie wyczerpała tematyki spotkania. Ustalono, że istnieje konieczność wypracowania modelu współpracy pracodawców ze szkołami zawodowymi, wskazano też na konieczność zaangażowania służb Urzędu Miasta w tym zakresie.

Rada_Gospodarcza_szkoły.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl