5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

JAPOŃSKA WIZYTA W PRZEMYŚLU

Po licznych spotkaniach z przedstawicielami japońskiej kultury i sztuki przyszedł czas na zapowiadane kontakty gospodarcze Przemyśla z Japonią. W ostatni poniedziałek (6 marca br.) nasze miasto odwiedzili przedstawiciele Ambasady Japonii w Polsce: jej drugi sekretarz Akihiko Sato  i trzeci sekretarz Toshio Yamauchi -odpowiedzialni za nawiązywanie kontaktów z ewentualnymi inwestorami. Spotkanie z władzami miasta było możliwe mi. in. dzięki pomocy Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu.

Sekretarze Ambasady odpowiedzialni za gospodarkę spotkali się w przemyskim Magistracie z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą i innymi osobami odpowiedzialnymi za inwestycje i promocję gospodarczą w naszym mieście. Oprócz prezentacji przedstawiającej wszystkie niezbędne informacje nt. Przemyśla goście bardzo szczegółowo interesowali się takimi sprawami jak znajomość języków obcych wśród mieszkańców, czy lokalizacja obiektów handlowych.

 

Japońscy goście odwiedzili także niektóre przemyskie zakłady produkcyjne, jak np. Lis – Lighting oraz Plasmet Sp. z o.o., a także złożyli krótką wizytę na przejściu granicznym w Medyce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

 

JPGJAPOŃSKA WIZYTA W PRZEMYŚLU

Opublikował:  | Data publikacji: 09-03-2006 12:02
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl