11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem.

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z Filipem Springerem, ktore odbędzie się 13 stycznia (środa. godz. 17.00) w Gmachu Głównym Muzeum. Temat zaintesuje z pewnością przedstawicieli instytucji i urzędów w Przemyślu, aktywistów i miejskich działaczy, ludzi zaangażowanych w miejskie inicjatywy, projektantów i architektów oraz wszystkich, którzy chcieliby zabrać głos w dyskusji o współczesnej architekturze i problemach mieszkaniowych w Polsce.

Filip Springer w Muzeum.jpeg

"13 pięter".
To najnowsza książka jednego z najlepszych polskich fotoreporterów, Filipa Springera, o trudnej sytuacji mieszkaniowej w Polsce.

"Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska cierpiała na gigantyczny głód mieszkaniowy. Problem ten przez całe dwudziestolecie próbowali rozwiązać różnego rodzaju zapaleńcy, społecznicy, ludzie z misją. Bezskutecznie" (wyd. Czarne).

"Najpierw na przedwojenne elity, które nie zrobiły w tej sprawie nic. A potem na elity III RP, które uznały, że sprawę załatwi wolny rynek. Springer opisuje przeklęty polski problem mieszkaniowy. Przypomina historię upadłych deweloperów, kredytów we frankach, czyścicieli kamienic i nieprawdopodobnego cwaniactwa" (Gazeta Wyborcza).

Porozmawiamy też o mieście i przestrzeni publicznej z Waszym udziałem! Bo to mieszkańcy tworzą wizerunek i klimat miasta, a nie tylko krajobraz i zabytki.

Filip Springer - rocznik '82. Reporter, fotograf, tłumacz architektury. Współpracuje z największymi polskimi tytułami prasowymi. Debiutował reportażem "Miedzianka. Historia znikania", który znalazł się m.in. w finale Nagrody Literackiej Nike. Jego blog jest jednym z najpopularniejszych w Polsce - pisze o architekturze i przestrzeni miejskiej. "13 pięter" to czwarta książka reportażysty. Obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.facebook.com/events/1039212286153894/1040676279340828/

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-01-2016 15:18
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 14-01-2016 11:07