16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PIERWSZA WIZYTA NOWEGO AMBASADORA W PRZEMYŚLU

      24 lutego br. z wizytą w Przemyślu przebywał Ambasador Ukrainy w RP Ołeksandr Mocyk. Wraz z towarzyszącymi mu: Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie Iwanem Hrycakiem i Konsulem Honorowym Ukrainy w Przemyślu Wojciechem Inglotem, spotkał się z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą.

       Piątkowa wizyta w naszym mieście była pierwszą po objęciu przez Ambasadora stanowiska. Listy uwierzytelniające ukraiński dyplomata złożył na ręce Prezydenta RP 7 lutego br. Przyjazd do Przemyśla miał charakter zapoznawczy i był także okazją do rozmów z mieszkańcami na spotkaniu zorganizowanym przez przemyski oddział Związku Ukraińców w Polsce, na które udali się goście prosto z budynku magistratu.

     Ambasador Ołeksandr Mocyk zapowiedział na marzec swoją kolejną wizytę, kiedy planuje uczestniczyć w oficjalnym otwarciu nowej siedziby Konsulatu Honorowego Ukrainy w Przemyślu.

Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPIERWSZA WIZYTA NOWEGO AMBASADORA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl