-0.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.

Wspólnie zebraliśmy 50 072, 67 zł. W tym dniu miejsce finału – Galerie Sanowa odwiedziło 14 500 osób. Zgodnie z programem wystąpiło mnóstwo zespołów dziecięcych i młodzieżowych uczących się na co dzień w przemyskich szkołach i placówkach edukacyjnych. Program był bardzo urozmaicony,  nie zabrakło występów tanecznych, grup wokalnych i instrumentalnych, jak i młodzieżowych zespołów rockowych, a młodzież wraz z nauczycielami bardzo chętnie włączyła się w przygotowanie tej części.Bardzo niesprzyjająca deszczowa pogoda była dużym utrudnieniem dla wolontariuszy, moknące puszki były wymieniane wielokrotnie już po kilkudziesięciu minutach zbierania na ulicy. Z tego powodu większość kwestujących osób po krótkim czasie koncentrowała się na zbieraniu datków w obiektach zamkniętych, m.in.: na terenie sklepów Piotrusia Pana i w tym miejscu dziękujemy za zgodę na zbiórkę na terenie obiektu oraz w głównym miejscu finału, tj. Galerii Sanowa.
Na scenie zewnętrznej planowane były zespoły występujące gościnnie w naszym mieście: Sabała Bacała, Reggeagangsystem oraz Mr. Pollack, przy czym ostatni występ ze względu na warunki pogodowe organizatorzy zdecydowali się w ostatniej chwili przenieść również na scenę wewnątrz obiektu.
Elementem końcowym było tradycyjne światełko do nieba, które zebrało bardzo dużą widownię.


Podczas trwania koncertów artystycznych zostało przygotowanych wiele atrakcji dla najmłodszych, a to możliwość zrobienia zabawnego zdjęcia, warsztaty plastyczne, gry szachowe, malowanie twarzy i paznokci, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kiermasz gadżetów WOSPowych, gdzie można było nabyć np.: przeloty szybowcem.
Jak zwykle nie zawiedli członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza, którzy również przyłączyli się w biegu do 24 Finału oraz Przemyski Auto Sport Klub, który był organizatorem rajdu samochodowego po ulicach naszego miasta.
Organizacja 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu przebiegła zgodnie z oczekiwaniami i planem przygotowanym przez przemyski Sztab WOSP zarejestrowanym już w październiku przy Młodzieżowym Domu Kultury. Zarówno wybór miejsca, jak i cały program był wyłącznie decyzją organizatora, a efekt końcowy utwierdził nas w przekonaniu, że był to pomysł trafiony.
Dziękujemy za wiele życzliwych słów, jakie otrzymywaliśmy podczas trwania imprezy, pomoc i wsparcie bardzo wielu osób, partnerów i sponsorów, zaangażowanie i przychylność ze strony licznych firm i instytucji, bez których nie byłaby możliwa realizacja takiego przedsięwzięcia oraz służbom porządkowym, w szczególności Policji i Straży Miejskiej za nadzór nad bezpieczeństwem wolontariuszy i wszystkich uczestników finału.
Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Przemyśla i okolic, którzy mimo deszczu i niskiej temperatury dotarli do Galerii Sanowa i zapraszamy ponownie już za rok.

Stanisław Karszyń
Przemyski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
przy Młodzieżowym Domu Kultury

zebrana_kwota.png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl