14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Opera Night, Muzyka filmowa – Inspiracje” - artystyczne wydarzenie kończące 2015 rok i rozpoczynające rok 2016.

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprosiło miłośników sztuki do wspólnego spędzenia tej niepowtarzalnej, sylwestrowej nocy już po raz trzeci w ogóle, a na Zamek Kazimierzowski po raz drugi. Tegoroczna oferta SYLWESTROWEJ GALI NA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM zatytułowana była „Opera Night, Muzyka filmowa – Inspiracje”. Oficjalnego przywitania gości i zaproszenia do rozkoszowania się tym czasem spędzonym w artystycznym klimacie dokonała dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska.

Przebojowa muzyka filmowa, operetkowa i operowa na znakomite głosy damskie i męski: Dorota Zawadzka (sopran), Agnieszka Sokolnicka (sopran), Voytek Soko (tenor) z towarzyszeniem zespołu w składzie: Aleksandra Machaj (skrzypce), Michał Zator (harfa), Jakub Kaszuba (obój), Piotr Żukowski (fortepian) to główne „elementy” części artystycznej tej niepowtarzalnej nocy w zabytkowych pomieszczeniach. Na zamkowej scenie wystąpili również tancerze Szkoły Tańca „A-Z” oraz akordeonista, a jeszcze przed koncertem wszystkich witała skrzypaczka, która wprowadzała w artystyczny nastrój wszystkich przybywających. Program prowadził Jan Miszczak.

 

 
Na sylwestrową całość – oprócz części artystycznej – składało się także wiele innych atrakcji i niespodzianek. Na początek było rozgrzewające aromatyczne grzane wino oraz słodkości, w przerwie koncertu odbyły się konkursy z nagrodami, był stół szlachecki ze smakołykami w zamkowej Galerii, a o północy toast noworoczny na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego oraz pokaz sztucznych ogni.

SMUTEK POŻEGNANIA STAREGO ROKU ISTNIEJE TYLKO PO TO, ŻEBY CIESZYĆ SIĘ PRZYWITANIEM NOWEGO.

Sylwestra świętują ludzie na każdym kontynencie, wystrzeliwując o północy w niebo fajerwerki żegnają stary rok i witają nowy. Na Zamku Kazimierzowskim było tak samo czyli światowo, na dodatek z artystycznymi i kulinarnymi – stacjonarnymi - elementami.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Piotr Pruchnicki

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-01-2016 16:10