10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Arystokrata i przedsiębiorca, kandydat na burmistrza Londynu gościem Prezydenta Miasta.

Książę Jan Żyliński, urodzony w Londynie polski arystokrata i biznesmen, był 4 stycznia br. gościem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział także członkowie Przemyskiego Konwentu Społeczno–Gospodarczego. Od lat to stowarzyszenie gospodarcze jest organizatorem Europejskiego Salonu Sukcesu połączonego z Opłatkiem Wielokulturowym – w tym roku gościem specjalnym tego wydarzenia był właśnie Książę Jan Żyliński.

Gość Prezydenta Miasta przedstawił swoją wizję kampanii wyborczej podczas ubiegania się o urząd burmistrza Londynu i swojej walki o prawa Polaków tam mieszkających. Podkreślał, że są oni często anonimowi i niezorganizowani i za swoją misję uważa zmienienie tego stanu. Jako przedsiębiorca chce być jednocześnie ambasadorem gospodarczym Przemyśla i całego Podkarpacia w Wielkiej Brytanii, promując region i zachęcają do inwestowania w nim. Ważną okazją do prezentacji naszych terenów i jego atutów będzie konferencja biznesowa poświęcona Polsce odbywająca się w lipcu br. w Izbie Gmin, której polski arystokrata będzie gościem.

 

 

Książę Jan Żyliński w ciągu kilku dni pobytu w Przemyślu poza udziałem we wspomnianym Europejskim Salonie Sukcesu, uczestniczył m.in. w Mszy Świętej w intencji Polonii. Roboczym sprawom gospodarczym była poświęcona wizyta na terenach inwestycyjnych przemyskiej podstrefy oraz Rybiego Placu, a także na terenach rekreacyjnych przemyskim stoku narciarskim oraz Zniesieniu. Podczas zwiedzania gościowi towarzyszył Zastępca Prezydenta Janusz Hamryszczak odpowiedzialny w samorządzie za sprawy gospodarcze.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-01-2016 15:20
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-01-2016 09:32