17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie opłatkowe Przemyskiej Rady Seniorów

W miłej i świątecznej atmosferze upłynęło ostatnie w 2015 roku posiedzenie Przemyskiej Rady Seniorów, które odbyło się w świetlicy prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Senior”, mieszczącej się przy ul. Wyb. Józefa Piłsudskiego 23.

Na początku radni zapoznali się z informacją dotyczącą stopnia realizacji projektu „Zoom na rady seniorów. Uniwersytet Obywatelski”. Zakończył się już etap prac warsztatowych, które miały miejsce się w Warszawie. W ramach trzech dwudniowych zjazdów przedstawiciele rady uczestniczyli w wielu interesujących zajęciach oraz mieli możliwość wymiany doświadczeń z członkami innych rad. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie wśród starszych mieszkańców Przemyśla wywiadu, który pozwoli na poznanie potrzeb seniorów, a w konsekwencji na właściwe ukierunkowanie dalszych działań rady. Realizacja projektu przebiega przy wsparciu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Latających Socjologów.

Po omówieniu bieżących spraw nadszedł czas na życzenia i podzielenie się opłatkiem. Przy tej okazji padło wiele ciepłych i szczerych słów. Natomiast poczęstunek stanowił doskonałą okazję do wspomnień. Nastrój świąteczny umilał radosny śpiew kolęd, a na harmonijce ustnej wytrwale akompaniował najstarszym wiekiem radny.
Nikomu nie udało się ukryć zaskoczenia, kiedy członkini rady wręczyła każdemu, specjalnie wykonaną na tę okazję, piękną gipsową płaskorzeźbę o tematyce religijnej. 

Na zakończenie, przewodnicząca Przemyskiej Rady Seniorów podziękowała wszystkim za udział w spotkaniu, życząc zdrowych,  rodzinnych  i pogodnych  Świąt Bożego Narodzenia oraz  wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

 

 

 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 21-12-2015 19:30
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 22-12-2015 07:49