13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

97. Rocznica Bitwy pod Niżankowicami.

13 grudnia br; o godzinie 17:00 pod pomnikiem Orląt Przemyskich odbędzie się uroczystość upamiętniająca bohaterstwo Orląt Przemyskich i Lwowskich w 97. rocznicę Bitwy pod Niżankowicami, organizowana wspólnie przez przemyskie środowiska patriotyczne i narodowe. Zgromadzenie zostanie poprzedzone uroczystościami  na Cmentarzu Głównym, które rozpoczną się o godzinie 15:00.

Bohaterów bitwy uczczą również biegacze. Trasa biegu pamięci prowadzi od Grobu Orląt Przemyskich na Cmentarzu Głównym do Pomnika Orląt Przemyskich na Zasaniu - chodnikiem wzdłuż ulic: Słowackiego, Kazimierza Wielkiego, Rynek, Kościuszki, Most im. Orląt Przemyskich pod Pomnik Orląt Przemyskich. Chętnych do demonstracji patriotyzmu i promocji aktywności fizycznej zapraszamy pod bramę Cmentarza Głównego. Bieg organizuje Przemyski Klub Biegacza.

"ORLĘTA WOŁAJĄ O POMOC, WOŁAJĄ O PAMIĘĆ!"

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

Uwaga! W związku z planowanym zgromadzeniem, w godzinach 16:40 - 17:40 zostanie zamknięta ul. Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II od ul. Klasztornej do ul. Barskiej, co spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym.

Niżankowice.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 11-12-2015 12:52
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 11-12-2015 12:52