20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OFICJALNE PRZEKAZANIA AUTOBUSÓW Z PARTNERSKIEGO MIASTA PADERBORN DLA POTRZEB MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI W PRZEMYŚLU

W dniu 10 listopada br. na Przemyski Rynek przyjechały 4 autobusy, które zostały zakupione przez Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu w Partnerskim Mieście Paderborn. W obecności Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy oraz Zastępców Prezydenta Wiesława Jurkiewicza i Ryszarda Lewandowskiego dokonano oficjalnego przekazania autobusów.

Na uroczystość przybyła również grupa pracowników MZK wraz z Prezesem Jerzym Uziembło. Zakup autobusów na preferencyjnych warunkach to kolejne pozytywne echa współpracy partnerskiej pomiędzy Przemyślem a Paderborn. Zakup zrealizowano dzięki przychylności Burmistrza Partnerskiego Miasta i staraniom Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.
Zakupione autobusy są dobrym stanie technicznym i jak podkreślił Prezes MZK Jerzy Uziembło oferują lepszy komfort jazdy niż wysłużony tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Autobusy to 2 pojazdy marki MAN oraz 2 pojazdy marki MERCEDES. Autobusy mają obniżone progi, co ułatwia wsiadanie do nich. Po dokonaniu niezbędnych formalności zostaną skierowane do codziennej eksploatacji.

 

 

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl