1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OFICJALNE PRZEKAZANIA AUTOBUSÓW Z PARTNERSKIEGO MIASTA PADERBORN DLA POTRZEB MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI W PRZEMYŚLU

W dniu 10 listopada br. na Przemyski Rynek przyjechały 4 autobusy, które zostały zakupione przez Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu w Partnerskim Mieście Paderborn. W obecności Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy oraz Zastępców Prezydenta Wiesława Jurkiewicza i Ryszarda Lewandowskiego dokonano oficjalnego przekazania autobusów.

Na uroczystość przybyła również grupa pracowników MZK wraz z Prezesem Jerzym Uziembło. Zakup autobusów na preferencyjnych warunkach to kolejne pozytywne echa współpracy partnerskiej pomiędzy Przemyślem a Paderborn. Zakup zrealizowano dzięki przychylności Burmistrza Partnerskiego Miasta i staraniom Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.
Zakupione autobusy są dobrym stanie technicznym i jak podkreślił Prezes MZK Jerzy Uziembło oferują lepszy komfort jazdy niż wysłużony tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Autobusy to 2 pojazdy marki MAN oraz 2 pojazdy marki MERCEDES. Autobusy mają obniżone progi, co ułatwia wsiadanie do nich. Po dokonaniu niezbędnych formalności zostaną skierowane do codziennej eksploatacji.

 

 

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 10-11-2005 12:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:48