7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Władze miasta Schodnica na Ukrainie chcą współpracować z Przemyślem.

Prezydent Miasta Robert Choma wraz ze swoim Zastępcą Januszem Hamryszczakiem i Sekretarzem Miasta Dariuszem Łapą odwiedzili 30 listopada br. ukraińskie miasto Schodnica. Wizyta odbyła się na zaproszenie władz tego miasta.

Schodnica jest jednym z najbardziej popularnych uzdrowisk na Zachodniej Ukrainie, położonym około 20 km od Truskawca. To tutaj znajdują się liczne źródła mineralne, włącznie z najbardziej znanym, popularną „Naftusią”. W ostatnich latach w uzdrowisku powstało wiele ośrodków wypoczynkowych, oferujących liczne zabiegi dla kuracjuszy. Część inwestycji ostatniego okresu zostało zrealizowanych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Przemyska delegacja spotkała się z przedstawicielami władz Schodnicy, którzy zapoznali ich z infrastrukturą wypoczynkową miasta. Rozmowy dotyczyły także współpracy w promowaniu produktów turystycznych Przemyśla i Schodnicy. Ważnym tematem, który powinien stać się przedmiotem współpracy w najbliższej przyszłości jest wspólne lobbowanie na rzecz szybkiej budowy przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice. Poprzez to przejście prowadzić będzie najkrótsza droga z Przemyśla do Dobromila, Sambora, Truskawca i właśnie Schodnicy, a atkże w Bieszczady Wschodnie.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 02-12-2015 12:24