9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Chór Triola z Gimnazjum nr 4 na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

„Muzyka rośnie wokół nas” – tak zatytułowany był koncert  finałowy, podsumowujący tegoroczną edycję  programu „Śpiewająca Polska- Akademia Chóralna”, który odbył się w dniu 25 listopada br. na Wydziale Muzyki  Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Tradycyjnie już wystąpił w nim chór Triola z Gimnazjum nr 4  pod kierunkiem Pani  Joanny Cioch,  jednak tym razem w  odmłodzonym  składzie.

Motywem przewodnim koncertu były piosenki z filmów,  stąd też w wykonaniu  chórzystów w układzie wielogłosowym zabrzmiały znane  piosenki z „Króla Lwa”, „Shreka”, ”Krainy Lodu”, ” Zaplątanych”, a także z filmu „Pan od muzyki”. Młodzi ludzie z 10 chórów  Podkarpacia mieli dwa miesiące na zajęciach chóru w szkole, na przygotowanie  sporego repertuaru (również w obcych językach), w którym zmagali się z różnymi problemami wykonawczymi takimi jak: skomplikowany rytm, melodia, harmonia czy faktura polifoniczna.

Ostatecznie, na próbie generalnej w dniu koncertu, najtrudniejsze okazało się zgranie ze sobą kilku chórów, akompaniatora, a także współpraca chórów z różnymi dyrygentami. Po  dwugodzinnej wytężonej pracy, dzięki  dużemu zdyscyplinowaniu,  koncert okazał się wspaniałym przeżyciem estetycznym dla  młodych artystów.   

Cieszy fakt, że dzieci i młodzież czerpią autentyczną radość z przebywania ze sobą w świecie dźwięków i staje się to ich pasją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego występu na facebooku chóru Triola.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 01-12-2015 15:18
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 01-12-2015 15:18