6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PRZEMYŚL ATRAKCYJNY TURYSTYCZNIE

     Zakończyła się piąta edycja konkursu turystycznego „Wędrówki podkarpackie”. Organizatorem konkursu jest spółka R-PRESS, Agencja „Radio Bieszczady” Sp. z o.o. Wydawnictwo „MITEL”, firma „AgroMedia” oraz Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Pierwsze miejsce w kategorii „Miejscowość atrakcyjna turystycznie” zajął Przemyśl.

    Patronat nad konkursem objął: Marszałek Województwa Podkarpackiego Leszek Deptuła i Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Andrzej Kozłowski. Celem organizowanego konkursu jest między innymi odkrywanie atrakcji turystycznych, prezentacja najciekawszych ofert, promocja turystyki w województwie. Turyści w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia mogli głosować  w następujących kategoriach konkursowych:

1.Wygodny kwaterunek
a. hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe;
b. schroniska, campingi, pola namiotowe, agroturystyka;
2. Smaczne jadło (restauracje, kawiarnie, karczmy, zajazdy, puby, itp.)
3. Wyjątkowa atrakcja turystyczna regionu
4. Najlepsza obsługa turystów (np. biuro turystyczne, wypożyczalnia sprzętu, centrum lub punkt informacji turystycznej, itp.)
5. Miejscowość atrakcyjna turystycznie


    Organizatorzy umożliwili głosowanie w postaci kuponów gazetowych, sms-ów, maili oraz możliwości głosowania poprzez strony portali turystycznych www.epodkarpacie.com i www.podkarpackie-turystyka.pl.  Dzięki przeprowadzonemu plebiscytowi  Przemyśl został uznany miastem atrakcyjnym turystycznie. Wyniki konkursu znajdują szerokie odzwierciedlenie w rzeczywistości, gdyż z relacji właścicieli hoteli, i innych atrakcji turystycznych tegoroczny sezon turystyczny można zaliczyć do bardzo udanych. Wszelkie działania prowadzone na rzecz promocji miasta w kraju i zagranicą są dowodem tego, że warto i trzeba promować Przemyśl, który w opinii turystów biorących udział w głosowaniu jest miastem bardzo atrakcyjnym turystycznie.
    To niejedne wyróżnienie dla Przemyśla, gdyż w kategorii smaczne jadło została wskazana restauracja "M. Tomaszewska" Przemyśl, Plac Konstytucji 3 Maja 6. W kategorii wyjątkowa atrakcja turystyczna regionu na pierwszym miejscu znalazły się Wielkie Manewry w Twierdzy Przemyśl, organizowane przez Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka. Profesjonalna obsługa turystów w tej kategorii trzecie miejsce przypadło firmie „MEL-TRAS", Wypożyczalnia rowerów, usługi przewodnickie z Przemyśla.

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl