16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

NOWE OBLICZE PLACU DOMINIKAŃSKIEGO

   Od tygodnia na sąsiadującym z Rynkiem Starego Miasta Placu Dominikańskim trwają prace modernizacyjne. Na odcinku od Restauracji „Wyrwigrosz”, aż do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki przebudowywana jest istniejąca jezdnia i chodnik.

       Istniejące do tej pory jezdnia i chodnik zostaną przebudowane zgodnie ze stosowaną dotąd w innych miejscach Starego Miasta praktyką w ciąg pieszo – jezdny. Nowa nawierzchnia będzie w części przeznaczonej dla samochodów wyłożona w większości kostką granitową – pozostała część kostką betonową. Na terenie Placu powstanie też utrzymany w stylu już istniejących kolisty element nawierzchni, także wyłożony kostką granitową. Dodatkowo wybudowany zostanie dodatkowy ciąg pieszy ciągnący się od tarasów w poprzek Placu Dominikańskiego.
       Prace potrwają do końca listopada br. – jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Całość kosztów (materiał i robocizna) to 260 tys. zł. Warto dodać, że niektóre elementy nowej nawierzchni będą zawierały starą kostkę, odzyskaną w tracie remontu innych ulic Starego Miasta.

 


WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl