NOWE OBLICZE PLACU DOMINIKAŃSKIEGO

   Od tygodnia na sąsiadującym z Rynkiem Starego Miasta Placu Dominikańskim trwają prace modernizacyjne. Na odcinku od Restauracji „Wyrwigrosz”, aż do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki przebudowywana jest istniejąca jezdnia i chodnik.

       Istniejące do tej pory jezdnia i chodnik zostaną przebudowane zgodnie ze stosowaną dotąd w innych miejscach Starego Miasta praktyką w ciąg pieszo – jezdny. Nowa nawierzchnia będzie w części przeznaczonej dla samochodów wyłożona w większości kostką granitową – pozostała część kostką betonową. Na terenie Placu powstanie też utrzymany w stylu już istniejących kolisty element nawierzchni, także wyłożony kostką granitową. Dodatkowo wybudowany zostanie dodatkowy ciąg pieszy ciągnący się od tarasów w poprzek Placu Dominikańskiego.
       Prace potrwają do końca listopada br. – jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Całość kosztów (materiał i robocizna) to 260 tys. zł. Warto dodać, że niektóre elementy nowej nawierzchni będą zawierały starą kostkę, odzyskaną w tracie remontu innych ulic Starego Miasta.

 


WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

Opublikował(a):  Data publikacji: 30-09-2005 15:28 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 15-02-2008 14:48

Na skróty