1.5 °C
×

II miejsce Katarzyny Królikowskiej w II Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym

II miejsce Katarzyny Królikowskiej w młodzików w tenisie stołowym

W dniach 20-22 listopada na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie rozgrywany był 2. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym Turniej, w którym prawo startu miało po 64 młodziczek i młodzików w Polsce był rozgrywany systemem grupowo- pucharowym , Wśród nich prawo startu wywalczyło aż 4 zawodników Nurtu Przemyśl , Martyna Stachniak, Martyna Hajduk, Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski . W turnieju grupowym Martyna Stachniak , Katarzyna Krolikowska i Jakub Chmielowski zajeli 1 miejsca w swoich grupach i awansowali do dalszej części turnieju który był już rozgrywany systemem pucharowym. Bliska wyjścia z grupy była też Martyna Hajduk która w decydującym meczu  przegrała po dramatycznej walce  z Domiter Julią z UKS PŁOMIEŃ Limanowa 2:3 , 6/11,9/11 -11/9,-11/9,9/11

W tej części turnieju rewelacyjnie zagrała Katarzyna Królikowska która wygrała kolejno

- w 1/16 turnieju z  Olesik Katarzyną  GKTS Gdańsk 3: 0  /13,11,6 /

- w 1/8 z Furman Julią    KU AZS UE Wrocław 3:0 /9,5,6 /

- w1/4 z Kowalczyk Zuzanną KS  GORCE Nowy Targ 3:1 /5, 6,-10 ,8/

- w 1/2 ­z Ożgą Weroniką  KU AZS UE Wrocław 3:0 /3,5,8/

i awansowała do finału w którym uległa faworytce turnieju  Kwiatkowskiej  Elżbiecie z  MKS ROKITA Brzeg Dolny 0:3 /6,8,6/

Martyna Stachniak w 1/16 turnieju pokonała  Kubiak Annę z JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:1 / -8 ,9,9,9/ a kolejnym pojedynku o wejście do ćwierćfinału po wyrównanej walce uległa Szymczyk Natali  z MKS SKARBEK Tarnowskie Góry  2:3 / -4,8,8,-3,9 /.

W kolejnych pojedynkach Martyna wygrała wszystkie  4  swoje gry i została sklasyfikowana na 9 miejscu ,wygrywając tzw .turniej pocieszenia.

W turnieju młodzików Jakub Chmielowski w 1/16 finału  turnieju przegrał z Marchlewskim Kacprem 3:0 /6,8,7 / i mimo wygrania kolejnych meczy zajął 13 miejsce w końcowej klasyfikacji.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl