10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Krzemieniec - Wołyńskie Ateny. Przestrzeń historyczna, edukacyjna i artystyczna" - Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa.

W imieniu organizatorów: Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - Wydziału Pedagogicznego i Wydziału Sztuki zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Krzemieniec - Wołyńskie Ateny. Przestrzeń historyczna, edukacyjna i artystyczna". Konferencja rozpoczyna się w czwartek, 19 listopada o godzinie 9.30 w Zamku Kazimierzowskim.

Celem konferencji jest refleksja naukowa środowiska uniwersyteckiego i nauczycielskiego, wymiana doświadczeń badawczych, dydaktycznych i artystycznych, poszukiwanie wspólnych płaszczyzn łączących przedstawicieli różnych kultur oraz upowszechnienie wiedzy o Krzemieńcu „Wołyńskich Atenach” jako miejscu, które odegrało bezprecedensową rolę w dziejach historii Polski, miejscu mającym wyjątkowe znaczenie dla tożsamości i ciągłości rozwoju myśli społecznej, nauki, edukacji,  kultury i sztuki oraz dziedzictwa narodowego.

Imprezami towarzyszącymi są: Międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej "Spotkania w Krzemieńcu" (19.11, godz. 18.00 - Zamek) oraz  koncert "Muzyka Polska na Kresach" w wykonaniu Chóru Mieszanego "Educatus" i Orkiestry Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (19.11, godz. 19.00 - Zamek).

Wstęp wolny.

Krzemieniec_program.jpeg

Krzemieniec_patronaty.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl