4.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Przemyśla Robert Choma wystosował apel w związku ze zbliżającym się sezonem szkolnych zabaw, do organizatorów ws. zachowania warunków bezpieczeństwa.

Jak w całej Polsce tak i u nas w Przemyślu rozpoczął się sezon tradycyjnych spotkań i zabaw z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Mają one związek z tzw. półmetkami czy otrzęsinami, za kilka miesięcy zaś przemyscy maturzyści będą brać udział w swoich studniówkach. Wszystkie te wydarzenia skupiają z reguły dużą liczbę uczestników i bardzo często organizowane są poza macierzystymi szkołami: zapewniają rozrywkę, ale mogą niestety stanowić także zagrożenie dla bezpieczeństwa młodych ludzi. Tragiczne wydarzenia sprzed kilku tygodni podczas zabawy na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, podczas której zginęli studenci, należy odbierać jako dramatyczne ostrzeżenie skierowane do osób zaangażowanych w przygotowania uczniowskich imprez.

Dlatego apeluję do właścicieli przemyskich klubów, firm ochroniarskich, dyrektorów i wychowawców szkół, a także do rodziców o zachowanie najwyższej staranności i ostrożności przy organizacji zabaw z udziałem młodzieży. Przypominam o obowiązującym w Polsce zakazie sprzedaży i podawania nieletnim napojów alkoholowych, o zakazie używania środków narkotycznych i dopalaczy, o konieczności dostosowania liczby uczestników zabaw do wielkości lokalu, rygorystycznym przestrzeganiu przepisów przeciwpożarowych, a także wymogu zapewnienia bawiącym się nastolatkom właściwej opieki i ochrony.

Młodzi przemyślanie mają prawo do radosnej i bezpiecznej zabawy. Zróbmy wszystko, by zapewnić im do tego najlepsze warunki. A ja ze swej strony życzę wszystkim młodym miłych spotkań i dobrej zabawy.

 

Prezydent Miasta Przemyśla

Robert Choma

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl