10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

KARETKA Z NIEMIEC DAR DLA PRZEMYSKIEGO SZPITALA

W dniu 5 września na Przemyskim Rynku Starego Miasta  odbędzie się uroczyste  przekazanie sanitarki dla potrzeb kolumny sanitarnej Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.

Pojazd udało się uzyskać dzięki staraniom Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy. Są to także kolejne pozytywne echa współpracy z partnerskim miastem Paderborn

w Niemczech. Strona niemiecka w bardzo dużym stopniu się przyczyniła do uwieńczonych sukcesem starań, oferując daleko idącą pomoc w znalezieniu i dostarczeniu pojazdu do Przemyśla.

 

Sanitarką z Niemiec do Przemyśla przyjadą Pan Dieter Bartha I Skarbnik Urzędu Miejskiego w Paderborn, który jest jednocześnie Wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl. Ponadto przybędzie Pan Gurok, który jest przedstawicielem Straży Pożarnej w Paderborn.

 

            5 września br. o godzinie 10.30 z udziałem przedstawicieli władz miasta, Szpitala Wojewódzkiego nastąpi oficjale przekazanie karetki. Na tę uroczystość zapraszamy również przedstawicieli mediów. Goście z partnerskiego miasta Paderborn, chcą się również zapoznać z sytuacją i problemami oddziału ratownictwa medycznego Szpitala Wojewódzkiego
w Przemyślu.

 

W programie pobytu gości z Niemiec przewidziano również zwiedzanie miasta , oraz spotkanie z przedstawicielami Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Paderborn, którego Prezesem jest  Pan Leszek Krzywoń.

 

Delegacja uda się w drogę powrotną w dniu 6 września.

 
 

 

 

 

 

 

Rafał Porada
Kancelaria

Prezydenta Miasta

 

 

 

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 02-09-2005 11:25
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:48