2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Hojni przemyślanie

25 991,18 tysiące złotych udało się zebrać w czasie tegorocznej kwesty na Cmentarzach w Przemyślu w ciągu dwóch dni. Pieniądze te zostaną przeznaczone na renowacje zabytkowych grobowców na jednej z najstarszych nekropolii w Polsce. 

Jak co roku jesteśmy wzruszeni otwartymi sercami hojnością ludzi odwiedzających cmentarz. Każda kwota była ważna, zarówno ten wdowi grosik, sierocy grosik jak i duże nominały wpłynęły na wynik ostateczny - mówi Prezydent Miasta. Te pieniądze pozwolą nam wyremontować kolejne grobowce – dodaje.

Tradycja kwestowania przed przemyskimi cmentarzami sięga 1978 roku, kiedy to przy Towarzystwie Przyjaciół Przemyśla i Regionu powstała sekcja Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami Przemyskimi, któremu przewodniczył sędzia Antoni Rachwał

Jak co roku wzięło w niej udział kilkudziesięciu kwestarzy. Do tej pory z zebranych datków odnowiono ponad 40 nagrobków za łączną kwotę około 130 tysięcy złotych.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl