5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

 
W piątek 26 sierpnia o godz. 13.00, w sali obrad Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się spotkanie z Willi Ernstem, szefem firmy Biohaus  z partnerskiego miasta Paderborn.

Firma Biohaus specjalizuje się w projektowaniu oraz realizacji systemów paneli fotowoltaicznych przetwarzających światło słoneczne na energię elektryczną. Podczas spotkania zaprezentowane zostały założenia do projektu utworzenia w Przemyślu, centrum informacyjnego o możliwościach wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (SolarInfoZentrum).
Za pośrednictwem miasta Paderborn, wniosek o dofinansowanie realizacji tego projektu, został złożony w niemieckim funduszu DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt). We wniosku tym firma Biohaus występuje jako partner techniczny projektu.

W spotkaniu uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Ryszard Lewandowski, przedstawiciele Rady Miejskiej w Przemyslu, przedstawiciele spółek miejskich oraz osoby zainteresowane możliwościami wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a szczególnie energii słonecznej.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 29-08-2005 08:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:48
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl