14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zakończenie misji dyplomatycznej Konsula Jarosława Drozda i powitanie następcy.

28 października br. w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie odbyło się przyjęcie z okazji zakończenia misji dyplomatycznej Konsula Generalnego Jarosława Drozda. Spotkanie było jednocześnie powitaniem jego następcy na tym stanowisku Wiesława Mazura. Wśród bardzo licznie zgromadzonych gości byli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, duchowieństwa wraz z Abp. Mieczysławem Mokrzyckim Metropolitą Lwowskim, ukraińscy i polscy samorządowcy z Merem Lwowa Andrijem Sadowym oraz Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą.

Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań Konsulowi Jarosławowi Drozdowi za wspieranie polsko – ukraińskiej współpracy, pomoc dla Polaków mieszkających na Ukrainie, a szczególnie za zaangażowanie Konsula w proces powstawania Domu Polskiego we Lwowie: - Z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją wspominam pobyty Pana Konsula w Przemyślu, czy też moje częste wizyty w Konsulacie we Lwowie, gdzie delegacje z naszego miasta były nadzwyczaj mile przyjmowane, a podczas tych spotkań rodziły się dobre pomysły i podejmowano ciekawe inicjatywy. Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie od lat cieszy się zasłużoną renomą aktywnego ośrodka promowania kultury polskiej, a także innych wydarzeń, które podkreślają dziedzictwo kulturowe Polski.

Niejednokrotnie miałem okazję przekonać się o Pańskim wielkim zaangażowaniu w sprawy polskie we Lwowie, a zwłaszcza w powstanie „Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego – Domu Polskiego”. Starania Pana Konsula i zasługi w rozwiązaniu tej ważnej dla Polaków kwestii są nie do przecenienia. – powiedział Prezydent Robert Choma.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 29-10-2015 14:15