2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu

14 października był bardzo ważnym dniem  dla dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu.  

Zostały one uroczyście pasowane na uczniów. Zanim nastąpił ten podniosły moment, dzieciaki  ubrane w odświętne stroje, zaprezentowały swoim rodzicom, dyrekcji szkoły i przybyłym gościom program artystyczny. Składały się na niego wiersze, piosenki (w języku polskim i angielskim),  tańce  i gra na instrumentach perkusyjnych.  

Następnie przyszła chwila na najważniejszą część tej uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, został odśpiewany  hymn państwowy i  dzieci  złożyły  ślubowanie. Pani dyrektor Małgorzata Ziober pasowała naszych milusińskich na pełnoprawnych uczniów szkoły, a pani wicedyrektor Bogumiła Szelech wręczyła im pamiątkowe dyplomy. W ten symboliczny sposób uczniowie zostali przyjęci do szkolnej braci.

Na koniec wychowawczynie Brygida Oręczak i Renata Grochowicz przekazały dzieciom butony upamiętniające ten dzień.

Później były jeszcze pamiątkowe zdjęcia i  słodki poczęstunek  przygotowany przez rodziców.

Odtąd pierwszoklasiści są dumnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl