16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Anna Jantar w piosenkach i wspomnieniach.

 „Zamkowe Teatralia i Wieczory Muzyczne” -koncert „ŻYCIA GARŚĆ” - Anna Jantar w piosenkach i wspomnieniach. 23 października 2015 r.

Drugą odsłoną projektu ZAMKOWE TEATRALIA – ZAMKOWE WIECZORY MUZYCZNE 2015/2016 był spektakl muzyczno-wspomnieniowy. N scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpili pomysłodawcy i twórcy tego widowiska Beata Buczek- Żarnecka i Mariusz Żarnecki. Towarzyszył im zespół muzyczny „MADE IN HAEVEN”.

W wykonaniu aktorskiego małżeństwa związanego z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni przemyska widownia wysłuchała koncertu poświęconego Annie Jantar - jednej z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Jej kariera, u szczytu sławy została przerwana przez tragiczną śmierć w katastrofie lotniczej. Ta niezwykła artystka jest doskonale znana kilku pokoleniom Polaków, jej przeboje wpisały się złotymi zgłoskami w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki, które wykonywała zachwycają coraz młodszych słuchaczy. W tym roku mija 35 lat od tragicznej śmierci Anny Jantar, co jest znakomitą okazją przypomnienia jej sylwetki.

 

 

Obdarzona ciepłym głosem Beata Buczek-Żarnecka wyśpiewała największe przeboje Anny Jantar. Utwory przygotowane zostały w nowych, starannie przygotowanych aranżacjach, a ich autorem był Jarosław Babula. Przemyska publiczność wysłuchała m.in. takich utworów jak: „Nic nie może wiecznie trwać”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Ktoś między nami”. Mariusz Żarnecki, jako narrator, przybliżał postać artystki. Wspomnienia, poezja i anegdoty  w jego wykonaniu stworzyły wspaniałą opowieść o niezapomnianej artystce.

W efekcie tych muzyczno-słownych zabiegów powstał koncert-impresja, chwilami radosny, a chwilami wzruszający, skłaniający do zadumy. Była to wspaniała, wyważona mieszanka klimatów w odcieniach jesieni.

Wykonawcy:

Śpiew: BEATA BUCZEK- ŻARNECKA

Narracja: MARIUSZ ŻARNECKI

Zespół muzyczny „MADE IN HAEVEN” w składzie:                
- HUBERT ŚWIĄTEK- klawisze,
- ADAM ZAGRODZKI- perkusja,
- TOMASZ PRZYBOROWICZ- gitara basowa,
- MARIUSZ ŚWIĄTEK- saksofony (altowy i sopranowy).

ARANŻACJE MUZYCZNE: Jarosław Babula

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 26-10-2015 15:51