6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się piąte posiedzenie Przemyskiej Rady Seniorów

W dniu 15 października 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, Rynek 26, odbyło się piąte posiedzenie Przemyskiej Rady Seniorów.

Zaproszona na spotkanie Prezes Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Helena Warda podzieliła się swoimi wrażeniami z uczestnictwa w pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, które odbyło się 1 października br. w Warszawie.

Z kolei Przewodnicząca Rady Seniorów Bogumiła Walicka-Lechowicz przybliżyła zebranym tematykę oraz metody pracy podczas I Zjazdu w ramach projektu „Zoom na rady seniorów. Uniwersytet Obywatelski”.
Poinformowała także zebranych o podpisaniu umowy partnerskiej na rzecz współpracy przy realizacji projektu pn. „Eden Sztuki. Od juniora do seniora” z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.  

Uczestniczący w posiedzeniu Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal zapewnił obecnych o swojej gotowości do współpracy z Radą Seniorów oraz zadeklarował wszechstronne wsparcie dla kolejnych inicjatyw Rady.

Prezes Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” Renata Stefaniak przybliżyła działalność Fundacji oraz wskazała możliwe formy współpracy Rady Seniorów z Fundacją.

Na zakończenie radni wysłuchali sprawozdań z działalności zespołów zadaniowych oraz wybrali logo Rady Seniorów, opracowane przez radnego Romana Taworskiego.

 

 

 

PDFProtokół z posiedzenia Rady Seniorów z dnia 15.10.2015 r..pdf
 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 26-10-2015 15:29
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 04-02-2016 09:27