11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie radnych Przemyśla i Lwowa w polskim konsulacie.

Na zaproszenie Konsula Generalnego RP we Lwowie Jarosława Drozda 22 października br. w siedzibie Konsulatu spotkali się przedstawiciele Rad Miejskich Lwowa i Przemyśla. W spotkaniu obok nich uczestniczył również Prezydent Miasta Robert Choma oraz część radnych V kadencji Rady Miejskiej w Przemyślu, podejmującej decyzje prowadzące do przekazania budynku przy ul. T. Kościuszki 5 na potrzeby Związku Ukraińców w Polsce.

Kilka tygodni temu Rada Miasta Lwowa podjęła ostatnie uchwały, które otwierają drogę do budowy Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego – Domu Polskiego. Spotkanie w Konsulacie było okazją do podsumowania tego etapu współpracy, który doprowadził do przekazania obiektów służących Ukraińcom w Przemyślu oraz Polakom we Lwowie. Przemyscy radni wraz z Prezydentem na zakończenie wizyty złożyli także kwiaty na Cmentarzu Orląt Lwowskich.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl