Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że wznowiony został nabór wniosków o udzielenie pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej w ramach programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II”. Pośrednik Finansowy Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. w Mielcu dysponuje pulą środków o wartości ok. 3 mln złotych. Obecnie maksymalna kwota pożyczki wynosi 77 097 zł.

Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” uruchomiło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. O pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się:

  • osoby bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,
  • absolwenci szkoły średniej lub uczelni wyższej, w okresie do 48 miesięcy od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej),
  • studenci ostatniego roku studiów (wyłącznie osoby niezatrudnione oraz niewykonujące innej pracy zarobkowej).

Oprocentowanie pożyczek wynosi aktualnie 0,44% w skali roku. Maksymalny okres spłaty pożyczki to 7 lat.

W województwie podkarpackim ww. pożyczek udziela konsorcjum, w skład którego wchodzą dwie instytucje - Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu oraz Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych.
W realizację Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II” zaangażowana jest także Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., która na mocy podpisanej umowy pełni rolę Instytucji Współpracującej z ww. Konsorcjum. Zadaniem PARR S.A. jest promocja programu, pomoc w przygotowywaniu wniosków o pożyczkę a także asysta na etapie podpisywania umowy o pożyczkę (osoby ubiegające się o pożyczkę mogą podpisywać umowy na miejscu w siedzibie PARR S.A. w Przemyślu).

Więcej o programie na stronie www.pierwszybiznes.marr.com.pl lub bezpośrednio w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Osoby zainteresowane pomocą w przygotowaniu wniosku o pożyczkę zapraszamy osobiście do siedziby Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Przemyśl, ul. ks. Piotra Skargi 7/1 (pokój nr 10, parter).

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a):  Data publikacji: 21-10-2015 15:20

Na skróty