3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ochotnicy posprzątali cmentarz.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła uczestnikom akcji w oczyszczeniu i oznakowaniu cmentarza usytuowanego na jednym z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl, czyli Fortu VI Helicha (Iwanowa Góra). W większości byli to członkowie stowarzyszeń tj.: Stowarzyszenie ​3 Historycznego ​Galicyjskiego​ Pułk Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky'ego, Przemyskie ​Stowarzyszenie ​Rekonstrukcji Historycznej "X.D.O.K.", Jednostka Strzelecka 2030 Związek Strzelecki „Strzelec” O.S.W. W działaniach na cmentarzu brali również udział pracownicy Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl oraz osoby prywatne.

Grupa składająca się z 12 osób wykarczowała z chwastów i krzewów teren, na którym znajdują się mogiły żołnierzy poległych podczas walk Wielkiej Wojny w okolicach Przemyśla. Uczestnicy akcji, na terenie cmentarza wykonali ogrodzenie z drzewa​. Na środku cmentarza został zamontowany krzyż z odlewu betonowego, który  wykonał jeden z uczestników akcji. Działanie na cmentarzu zakończono ogniskiem rozpalonym na pobliskim forcie z pieczoną kiełbasą.

 

 

W najbliższych dniach planujemy na terenie cmentarza zamontować  tabliczkę informującą, a w dalszej przyszłości wykonać trwalsze ogrodzenie drewniane. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział oraz pełne zaangażowanie.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl