10.3 °C
×

Jakub Chmielowski brązowym medalistą Finału Mini Olimpic Games w tenisie stołowym

W sobotę i niedzielę w Jastrzębiu Zdroju  odbywał się pod patronatem MinisterstwaSportu i Turystyki turniej finałowy  Mini Olimpic Games   w tenisie stołowym .  O prawo gry w zawodach pingpongistki i pingpongiści z całęj Polski rywalizowali  wcześniej w zawodach  strefowych Łącznie do turnieju  zakwalifikowało po 64 zawodniczek i zawodników.

Prawo startu w turnieju finałowym zapewnili sobie także młodzi zawodnicy Nurtu Przemyśl Martyna Stachniak , Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski. Finałowe rozgrywki były prowadzone systemem  grupowo-  pucharowym .

Najlepiej z naszych zawodników spisał się Jakub Chmielowski , który był rewelacją  turnieju i zdobył brązowy medal

w drodze do medalu  Kuba pokonał kolejno w grupie :
- Miłosza Sawczaka  z UKS TKKF Mosir Dukla 3:0 13/11, 11/8 , 11/7
- Bartłomieja Skórko – niestowarzyszony  3:0 11/8 ,11/7 ,11/4
-  Wojciecha Grabskiego z UKS Kabaty Warszawa 3:0  11/6, 11/6 ,11/9

Po turnieju grupowym dalsze rozgrywki odbywały się systemem pucharowym  w  1/16 nasz zawodnik zmierzył się z Michałem Gawlasem z MKS Czechowice Dziedzice i po wyrównanej walce wygrał 3:2 w 1/8 finału pokonał  Kacpra Marchlewskiego z KST ENERGA-MANEKIN Toruń 3 :0  14/12 ,13/11 , 13/11,  w walce o wejście do półfinału pokonał rozstawionego z nr 3 w turnieju Patryka Kwiatkowskiego MKTS Kwidzyń 3: 1  15/13 ,11/9,-4/11 , 11/6   w meczu o wejście  do finału nasz zawodnik spotkał się z Szymonem Kolasą z KS Gorce Nowy Targ  i przegrał z nim 3:0  zajmując ostatecznie 3 miejsce .

Bardzo dobrze spisały się również w turnieju Katarzyna Królikowska i Martyna Stachniak które pewnie wygrały swoje grupy eliminacyjne a w fazie pucharowej Katarzyna Królikowska pokonała w 1/16 Kotarskę Amelię z UKS Return Piaseczno  3:0 w 1/8 wygrała z Weroniką Dąbka LKTS Luboń z  by w walce o medal przegrać 3:2 z  z Natalią Gąsior z AKS Mikołów i w końcowej klasyfikacji zajęła 6 miejsce .

Martyna Stachniak pokonała w 1/16 finału Aleksandrę Nowak z MKTS Warta Oborniki 3:0 a w walce o ćwierćfinał przegrała po dramatycznym meczu z Natalią Gąsior z AKS Mikołów i ostatecznie zajęła 9 miejsce .

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl