2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Hołd dla kapelana „Solidarności”.

W 31. rocznicę śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu odprawiona została Msza Święta. Na zaproszenie Przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemia Przemyska Szymona Wawrzyszko wzięli w niej udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz  samorządowych, mieszkańcy Przemyśla. W imieniu Prezydenta Miasta kwiaty pod tablicą znajdującą się w murze klasztornym złożył jego zastępca Grzegorz Hayder.

W krótkim wystąpieniu skierowanym do zebranych Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder przytoczył kilka cytatów z kazań Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, najlepiej oddających duszpasterską działalność kapelana warszawskiej „Solidarności”: Wolność jest rzeczywistością, którą Bóg wszczepił w człowieka, stwarzając go na swój obraz i podobieństwo. Naród z tysiącletnią tradycją chrześcijańską zawsze będzie dążył do pełnej wolności. Bo dążenia do wolności nie pokona się przemocą, gdyż przemoc jest siłą tego, kto nie posiada prawdy. Człowieka można przemocą ugiąć, ale nie można go zniewolić . Polak miłujący Boga i Ojczyznę powstanie z każdego poniżenia, bo zwykł klękać tylko przed Bogiem. (30 stycznia 1984 r.)

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl