7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jerzy Dudek w Waszym klubie. Kolejne wyzwanie Klubów Sportowych Orange.

UKS Gladiator Przemyśl podjął kolejne wyzwanie i bierze udział w projekcie "Jerzy Dudek w Waszym klubie". W rywalizacji z innymi 13 klubami z Polski wspierają klub grupy przedszkolne z Przemyśla. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Wyzwanie potraktowaliśmy bardzo poważnie. Czujemy, że jako jedyny klub z Przemyśla uczestniczący w projekcie musimy się postarać i dać z siebie wszystko, aby nie zawieść Przemyślan, bo naszym końcowym założeniem jest podzielić się ewentualną wygraną z innymi piłkarzami z miasta i dać im szansę spotkania się z Jerzym Dudkiem. Dlatego nasze przygotowania do zdania relacji oraz same prace trwały, aż dwa tygodnie. Po ukazaniu się wyzwania, jako koordynator projektu puściłem wici po szkole o możliwości wzięcia udziału w projekcie. Jako pierwsze zgłosiły się grupy przedszkolne. Pomyślałem, że – „to nie może się udać. Inne kluby mają świetnie wyszkolonych zawodników, którzy pokażą kunszt piłkarski i bramkarski, a takie maluchy co mogą pokazać??”… Usłyszałem wtedy od pań przedszkolanek „..jeszcze się zdziwisz jak zobaczysz nas w akcji”. Od tego momentu inicjatywę przejęły w/w. Pomysłów było mnóstwo. Wybraliśmy te najbardziej interesujące, bo było mało czasu na ich realizację. Na początku grupy przedszkolne podzieliły się pracami. Każdy chciał mieć jakiś wkład. Cała, jak się potem okazało świetna zabawa, przebiegła nam bardzo sprawnie. Mieliśmy wsparcie i doping pierwszych kibiców w mieście czyli samego Pana Prezydenta Przemyśla Roberta Chomy oraz Dyrektora naszego Ośrodka Pana Andrzeja Beresteckiego. Każdego dnia, kiedy filmowałem wszystkie poczynania maluchów moje wątpliwości w powodzenie projektu znikały. W zaangażowaniu dzieci nie było widać żadnej nerwowości, a wręcz przeciwnie, ciągły uśmiech na twarzach i chęć zrobienia czegoś jeszcze większego. My jako opiekunowie podejmując się tego wyzwania chcieliśmy pokazać, że osoby niepełnosprawne to nie margines społeczny i też potrafią walczyć o swoje marzenia oraz o marzenia innych. Często jest tak, że to właśnie nasze dzieci potrzebują pomocy i inni robią coś dla nas. Tym razem nadarzyła się okazja, abyśmy to my zrobili coś dla mieszkańców Przemyśla. Czy nam się udało? Zobaczymy. Trzymajcie za nas kciuki. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia naszej relacji z wyzwania.

Tomasz Bandrowicz

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl