5.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl" tańczył na na greckiej wyspie Thassos.

Wiadomo, że greckie rytmy porywają do tańca nawet najmniej muzykalną istotę . Jednak  na greckiej wyspie Thassos- podczas wrześniowego International Folk Dance Festival „Emerald Island”- to grupy taneczne /młodzieżowa i reprezentacyjna/ oraz kapela ludowa Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” sprawiły, że zarówno widzowie, jak i uczestnicy festiwalu z wielkim entuzjazmem tańczyli i śpiewali nasz rodzimy folklor.

Niezastąpiona przy takich okazjach piosenka „Szła dzieweczka do laseczka” chociaż śmiesznie brzmiała w wykonaniu Estończyków, Ukraińców, Serbów, Greków, Łotyszy, Litwinów, była idealną bazą do wspólnej zabawy, rozmów i wymiany doświadczeń. Urokliwa Grecja, udane, pełne bisów koncerty  oraz  zaproszenie na kolejne festiwale w 2016 roku do Wenecji i Barcelony- to doskonała motywacja dla pracowników i tancerzy do dalszej pracy, nowych pomysłów. To też ciągłe pozyskiwanie sponsorów. Za udzielenie wsparcia finansowego serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Robertowi Chomie, Pani Elżbiecie Inglot- Kobylańskiej, Panu Zbigniewowi Inglot, Panom Andrzejowi Kostuś i Wojciechowi Kostuś z firmy KOSTECH S.C., Panu Dariuszowi Gościńskiemu USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, Rodzicom tancerzy: Państwu Grażynie i Dariuszowi Jurczyszyn, Panu Dariuszowi Ćwik. Za przychylność i wsparcie dziękujemy Pani Renacie Nowakowskiej- Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w Przemyślu.

ZPiT_2.jpeg

 

 

tekst: Lucyna Rudawska ZPiT "Przemyśl"

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl