10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z autorem biografii Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika.

W najbliższą sobotę, 10 października o godz. 19:00 w Domu Katolickim „Roma” w Przemyślu (ul. Grodzka 11) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Krzyżakiem – autorem biografii Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika pt. "Nie mam nic do stracenia". W spotkaniu weźmie udział także Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik.

Podczas spotkania możliwość nabycia książki. Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy

Tomasz Krzyżak – dziennikarz i publicysta. Pracował między innymi w „Życiu Warszawy”, „Wprost”, „Polsce The Times”. Obecnie w „Rzeczpospolitej”.

 

Tomasz Krzyżak Nie mam nic do stracenia. Abp Józef Michalik Biografia

Jeden człowiek, kilkadziesiąt lat historii polskiego Kościoła

ksiązka_Michalik.jpeg

Wielkie marzenie o małej plebanii na Suwalszczyźnie. Niezwykle bliska relacja z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, udokumentowana nigdy niepublikowanymi listami. Kulisy dwukrotnego wyboru na Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Sekrety służbowych kontaktów z SB i lustracji w polskim Kościele. Inicjatywa, dzięki której powstały Światowe Dni Młodzieży. Działania kurii ws. afery pedofilskiej w Tylawie. Wytrwałe starania o pojednanie z grekokatolikami i prawosławnymi. Bojkot "Gazety Wyborczej" i zniknięcie Radia Maryja z diecezji przemyskiej.

Nigdy nie był ulubieńcem mediów, które bezlitośnie rozliczały go z każdego potknięcia. Za sprawą medialnych przekłamań wielu uwierzyło, że abp Józef Michalik to oschły, pancerny konserwatysta, który winnych pedofilii szukał wśród dzieci, feministek i ideologów gender. Dzięki świetnej reportersko biografii Tomasza Krzyżaka w końcu możemy zobaczyć jak skrajnie jednostronny, a często nieuczciwy był to obraz. Nieautoryzowana i nieuciekająca od kontrowersji, ale bardzo uczciwa biografia to nie tylko barwny portret jednego z najważniejszych polskich duchownych, ale przede wszystkim imponująca panorama kilkudziesięciu ostatnich lat historii polskiego Kościoła.

Wydawnictwo WAM

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 09-10-2015 16:22