3.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Seniorzy zainaugurowali rok akademicki.

Jako Sekretarz Miasta 5 października wziąłem udział w inauguracji roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemyślu. Uniwersytety pełnią funkcję ważnych centrów edukacyjno-kulturalnych dla seniorów. Za ich pośrednictwem osoby starsze mogą nie tylko nabyć nowe umiejętności, ale także aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnych. W Polsce działa ponad 500 UTW. Z zajęć przez nie organizowanych korzysta  150 tys. seniorów.

 „Nigdy nie jest za późno na nadanie kierunku całemu swojemu życiu, nawet jeśli duża jego część już upłynęła” w imieniu Pana Prezydenta przekazałem życzenia dla słuchaczy UTW. Przy tej okazji zwróciłem uwagę na rozmaite korzyści, które odnoszą słuchacze Uniwersytetów. Należą do nich nie tylko pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności, ale także aktywność społeczna i propagowanie zdrowego trybu życia. Bardzo ważnym aspektem zajęć jest także integracja międzypokoleniowa, przejawiająca się często także opieką nad innym seniorem, który z powodów zdrowotnych nie może dotrzeć na zajęcia.

 

 

Dariusz Łapa

Sekretarz Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl