13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zagraniczni goście Gimnazjum nr 5 z wizytą w Urzędzie Miejskim.

30 września w przemyskim Magistracie pojawili się niecodzienni goście. Przybyli aż z sześciu odległych krajów na zaproszenie Gimnazjum nr 5 im. Św. Jana Kantego w Przemyślu. Turcy, Hiszpanie, Finowie, Anglicy i Węgrzy wraz z uczniami Kantówki uczestniczą w projekcie wymiany międzynarodowej Erasmus+ „Pangea”. Jest to projekt literacki, a w pobyt w Polsce poświęcony będzie twórczości Stanisława Lema.

Jednym z ważniejszych punktów programu było spotkanie z władzami Miasta. Zagraniczni goście zobaczyli ciekawą prezentację o Przemyślu, a także otrzymali związane z nim upominki. Opowiedzieli także o swoich wrażeniach z pobytu, a tych było niemało. Muzeum Dzwonów i Fajek czy Forty Twierdzy Przemyśl to tylko niektóre z zaplanowanych przez Gimnazjum nr 5 atrakcji. Pięciodniowy pobyt w Polsce obfituje bowiem nie tylko w zajęcia związane z tematyką projektu, ale także zapewnia bogatą ofertę turystyczną.

Zagraniczni goście zachwyceni są naszym miastem. Z dużą aprobatą wypowiadają się zarówno o jego architekturze, jak i walorach krajobrazowych. Zauroczeni zarówno urokami Przemyśla, jak i gościnnością jego mieszkańców, zapowiedzieli, że jeszcze tu wrócą.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 01-10-2015 15:43
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 01-10-2015 15:43