14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ray Wilson GENESIS CLASSIC – koncert na scenie Zamku Kazimierzowskiego.

To było wielkie muzyczne wydarzenie

Koncert światowej klasy wokalisty spełnił wszystkie, nawet te największe oczekiwania publiczności. Dla jednych było to bardzo wzruszające przeżycie, pełne wspomnień, dla innych odkrycie tego co naprawdę wielkie. Z całą pewnością nie było osoby wychodzącej z koncertu Raya Wilsona niezadowolonej. To było wielkie muzyczne wydarzenie, które odbywa się raz na kilka lat. Zostało to docenione przez publiczność, która wielokrotnie na stojąco oklaskiwała artystę i śpiewała z nim m.in.: „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Follow you follow me”, „Congo”, „Jesus he knows me”, „Mama”, „Invisible Touch”.

Ray Wilson urodził się w Szkocji, mieszka w Polsce. Występował z Genesis, sukces odniósł już wcześniej z własnym zespołem Stiltskin. Inspiruje się Brucem Springsteenem. Od 20 lat nagrywa i koncertuje. Niedawno wydał koncertowy album „20 Years And More”. „Ta płyta to dla mnie spełnieniem wszystkiego, do czego dążyłem. Występujemy teraz z całym zespołem, jesteśmy jak jeden organizm, a mimo to każdy zachowuje swój charakter. Pomysł na Genesis Classic wziął się stąd, że publiczność chciała słuchać kawałków Genesis, tych starszych i tych z płyty „Calling All Station”, ale ja nie chciałem grać w cover bandzie. Szukałem czegoś, co się wyróżni. Przez lata dopracowaliśmy aranżacje, jednak piosenki zachowały swoje melodie” – skomentował płytę Ray Wilson.

 

 

Artysta wyróżniony został przez "Classic Rock Magazine" jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren czy Scorpions. Parę lat temu, Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Artysta jest założycielem działającej na terenie Polski i Europy Fundacji im. Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

 

tekst i zdjęcia: Tomasz Beliński

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-09-2015 11:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 28-09-2015 11:53