7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OŚWIETLENIE ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO

1 maja zostanie oficjalnie uruchomiona iluminacja Zamku Kazimierzowskiego. Jest to pierwsze w Przemyślu profesjonalnie zaprojektowane i wykonane oświetlenie obiektu należącego do samorządu.

Oświetlenie zostanie włączone przy okazji otwarcia na Zamku Kazimierzowskim wystawy pn. „Partnerstwo miast, Przemyśl – Paderborn wczoraj i dziś”, ok. godz. 20.00. Wykonawcą projektu iluminacji jest Janusz Fajka, który zaprojektował także m.in. oświetlenie zapory na Zalewie Solińskim. Prace montażowe zostały wykonane w przeciągu niecałego miesiąca w dwóch etapach: najpierw wykonana została sama iluminacja, a następnie zamontowane zostały urządzenia sterujące. 
Całość instalacji to ok. 100 sztuk opraw – 20 z nich jest zamontowanych bezpośrednio w gruncie i będzie podświetlać zamkowe baszty, reszta znajduje się na zewnątrz obiektu jak i na jego dziedzińcu. Przy projektowaniu oświetlenia starano się uwzględniać istniejące już instalacje, tak aby zminimalizować koszty całej inwestycji. Zamontowane sterowanie będzie pozwalało dowolnie uruchamiać elementy oświetlenia i przez to osiągać inny efekt w zależności od potrzeb.
Trwają rozmowy z właścicielami innych obiektów, na których zaplanowano zamontowanie iluminacji, tj. Kościoła oo. Karmelitów oraz Wieży Zegarowej przy Bazylice Archikatedralnej.


WITOLD WOŁCZYK
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA 
Opublikował:  | Data publikacji: 29-04-2005 20:38
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:48