7.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I Kongres Sekretarzy Polski Południowo-Wschodniej.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wychodząc naprzeciw inicjatywie członków Podkarpackiego Forum Sekretarzy podjęła się organizacji I Kongresu Sekretarzy Polski Południowo-Wschodniej, który odbył się w dniach 23 - 24 września 2015r. w Rzeszowie.

Forum Sekretarzy.jpeg
Uczestnictwo w pracach Forów Sekretarzy działających przy ośrodkach FRDL w 10 województwach daje możliwość ciągłego rozwoju i doskonalenia wiedzy niezbędnych do sprostania wymaganiom, jakie stawia przed Sekretarzami gmin, miast i powiatów ustawodawca, jak również instytucje państwowe.  

Kongres w którym brałem udział był pierwszym tego typu wydarzeniem, organizowanym na prośbę i z udziałem samych Sekretarzy. Jego celem było stworzenie okazji do podjęcia dyskusji na temat nowoczesnego zarządzania w jst na poziomie ponadregionalnym, co pozwoli wypracować nowe standardy pracy. Inicjatywa ta dała umożliwić debaty z przedstawicielami władz centralnych, podczas której zostały przedstawione oczekiwania Sekretarzy wobec uchwalanego prawa.  

Tematem przewodnim wydarzenia było 25-lecie samorządu a nowoczesna administracja samorządowa. Pierwszego dnia Kongresu zostało dokonane podsumowanie i ocena historii oraz stanu aktualnego polskiego samorządu. Dzień drugi poświęcony został debacie nt. wyzwań stojących przed nowoczesnymi urzędami.

Wśród prelegentów znalazły się znakomite osobistości między innymi Jerzy Stępień – Prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Elizabeth Moisy Sekretarz Generalna Europejskiej Federacji Dyrektorów Naczelnych (Sekretarzy) Samorządów (UDiTE) oraz przedstawiciele polityki, nauki i samorządów, którzy podzielili się swymi doświadczeniami i dobrymi praktykami.  

 

Dariusz Łapa

Sekretarz Miasta Przemyśla

zdjęcia: FRDL

Forum Sekretarzy_1.jpeg

Forum Sekretarzy_2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl