16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W rocznicę sowieckiej napaści.

Rocznicowe obchody napaści Związku Sowieckiego na Polskę 17 września rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żyjących Sybiraków z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry.

Dzień ten jest obchodzony także jako Dzień Sybiraka, uroczystość w Archikatedrze była więc okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Związku Sybiraków. W jego imieniu Prezydent Miasta Robert Choma udekorował odznaką Zasłużony dla Związku Sybiraków sztandar Szkoły Podstawowej w Krównikach. Wręczone zostały także odznaki i odznaki honorowe dla członków Związku oraz osób współpracujących z Sybirakami, m.in. wyróżnienie otrzymał Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych.

 

 

Po Mszy Świętej delegacje, poczty sztandarowe oraz zgromadzeni mieszkańcy przenieśli się na Cmentarz Wojskowy, gdzie przy Grobie Katyńskim odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca ofiary sowieckiej agresji oraz zesłań na Sybir. Po wystąpieniach złożone zostały kwiaty na Grobie Katyńskim, Grobie Nieznanego Żołnierza i kwaterze Żołnierzy AK.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 21-09-2015 12:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 21-09-2015 12:03