20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

RESTYTUCJA SĄDU OKRĘGOWEGO w PRZEMYŚLU

W wyniku starań Prezydenta Miasta Przemyśla, przemyskich środowisk prawniczych, organizacji społecznych i parlamentarzystów z dniem 1 maja zostanie przywrócony Sąd Okręgowy w Przemyślu.

Do 1 maja 2005 roku funkcjonował będzie w Przemyślu  Ośrodek Zamiejscowy Sądu Okręgowego w Krośnie, który został utworzony w 2000 roku decyzją ówczesnego Ministra Sprawiedliwości Pani Hanny Suchockiej. 
Z dniem 1 maja 2005 roku dojdzie do restytucji Sądu Okręgowego w Przemyslu, w miejsce dotychczas funkcjonującego Ośrodka Zamiejscowego. Reaktywacja placówki nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów finansowych, czy też przesunięć kadrowych. Ponadto bardzo dobra baza lokalowa i wysoki poziom prawniczy środowiska sędziowskiego są dodatkowymi przesłankami które wpłynęły na restytucję tej placówki.

RAFAŁ PORADA
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl