9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rajd Nadwiślański: Grzegorz Musz i Bogusław Browiński chcą podkręcać tempo!

Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie 6 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Nadwiślański z bazą w Puławach. To dopiero druga edycja tych zawodów, ale po zeszłorocznym rajdzie wiadomo, że odcinki specjalne wytyczone w okolicach Kazimierza, Puław i sięgające aż po Lublin posiadają zupełnie różną charakterystykę od innych zawodów w tegorocznym sezonie Mistrzostw Polski. Są niezwykle szybkie i wymagają znajdywania optymalnych punktów hamowań po długich prostych, zakończonych zakrętami o kącie 90 stopni. Zawodnicy PSB Mrówka Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński mają świetne wspomnienia z zeszłorocznej edycji rajdu, kiedy to zwyciężyli w rundzie Rajdowego Pucharu Polski. Tegoroczna edycja zawodów liczy 130 kilometrów podzielonych na osiem odcinków specjalnych, zakończonych tzw. Power Stage rozegranym w centrum Puław. Grzegorz Musz i Bogusław Browiński wystartują swoim Clio R3T z dwudziestym trzecim numerem startowym.

Rozpoczynający drugą połowę sezonu 2015 w Mistrzostwach Polski, 61. Rajd Wisły już w najbliższy piątek stanie się areną zmagań najlepszych kierowców rajdowych w kraju, którzy powalczą o tytuły mistrzowskie na niezwykle trudnych trasach powiatu cieszyńskiego i żywieckiego. Do zawodów zgłosiło się siedemdziesięciu dwóch zawodników, w tym reprezentanci PSB Mrówka Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński, którzy wystartują swoim Renault Clio R3T w Klasie 3 z dwudziestym czwartym numerem startowym. Po świetnym występie w Rajdzie Rzeszowskim, cały zespół jest bardzo zmotywowany i liczy na kolejny udany rajd.

Grzegorz Musz: Z ubiegłorocznej edycji Rajdu Nadwiślańskiego wywieźliśmy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski, więc mamy dobre wrażenia i znamy specyfikę tych odcinków specjalnych. To szybki rajd, dużo miejsc gdzie ważnym elementem będą odpowiednie punkty hamowań, a w wielu miejscach wyjątkowo mało przyczepny asfalt będzie utrudniał nam to zadanie. Wygląda na to, że pogoda też może mieć sporo do powiedzenia. Bez względu na to, będziemy się starali znaleźć optymalne ustawienia i żwawe tempo  od startu do mety ;) Serdecznie dziękuje wszystkim naszym partnerom: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA ), za zaufanie i wsparcie, bez którego rywalizacja na najwyższym poziomie nie byłaby możliwa. Do zobaczenia w Puławach!

Bogusław Browiński: Już w najbliższych dniach kolejna runda RSMP - Rajd Nadwiślański. Trudne odcinki specjalne położone w pięknych okolicach ziemi lubelskiej oraz ich odmienna specyfika sprawiają, że sob-niedzielne ściganie zapowiada się bardzo ciekawie. Niezbyt udany występ dla naszego zespołu na Rajdzie Wisły sprawił, że jesteśmy jeszcze mocniej zmotywowani do skutecznej jazdy. Zapraszamy wszystkich...

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 18-09-2015 09:06
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 18-09-2015 09:06