21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mecz piłki ręcznej Czuwaj Przemyśl - SPR Tarnów

W sobotę 19 września o g. 18:00 po ponad 4 miesiącach przerwy piłka ręczna zagości na parkietach przemyskiej hali przy Mickiewicza 30. Mamy sporą nadzieję, że długi czas oczekiwania przyniesie nam upragnione i jednocześnie premierowe 2 punkty.

Rywalem Czuwaju Przemyśl w 2. kolejce spotkań będzie doskonale nam znany zespół SPR-u Tarnów. Drużyny tej nie trzeba nawet szczególnie przedstawiać. Konotacje z naszym sobotnim rywalem są widoczne gołym okiem. W składzie SPR-u znajduje się aż trzech byłych Harcerzy - Damian Misiewicz, Dariusz Kubisztal i Łukasz Nowak. Ponadto Tarnowianie, wcześniej występujący jeszcze pod szyldem Unii mierzyli się z naszą siódemką najwięcej razy! Można więc rzec, iż jest to nasz odwieczny rywal. Jeszcze w drugiej lidze - w sezonach 2007/2008 i 2009/2010 zmierzyliśmy się przeciwko sobie czterokrotnie. Trzy triumfy odnieśli gracze z Małopolski, jeden Czuwaj.

Na kolejne mecze tych drużyn przyszło nam czekać aż długie trzy sezony. Od sezonu 2013/2014 rozegrano 6 spotkań Czuwaju i SPR-u. Za każdym razem górą był gospodarz - dwukrotnie w lidze i raz w Pucharze Polski. Minimalną przewagę w historii starć ma więc drużyna z Tarnowa. Niemniej patrząc na obowiązujący od kilkudziesięciu miesięcy trend triumfów na własnym parkiecie, to Czuwaj jest faworytem sobotniego starcia.

W bieżących rozgrywkach I ligi nie zanotowaliśmy dobrego startu, przegrywając z faworyzowanym Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:36. Tamten mecz trzeba jednak wziąć na poprawkę i podkreślić fakt iż nie wystąpili dwaj kluczowi zawodnicy naszego zespołu - Maciek Kubisztal i Mateusz Kroczek. Z bardzo dobrej strony zdążyli się pokazać nowi zawodnicy - Stanisław Makowiejew, Tomasz Kulka i Paweł Kubik. W szczególności ci dwaj ostatni, szykowani raczej na zmienników Kubisztala i Kroczka zasługują na słowa pochwały. Zdobyli odpowiednio 5 i 2 goli. Tradycyjnie w czołówce klasyfikacji strzeleckiej znajduje się Paweł Stołowski, ustępujący po 1. kolejce jedynie Mariuszowi Kuśmierczykowi z Ostrovii Ostrów Wielkopolski. SPR również nie zabłysnął na inaugurację. Prowadząc niemal przez całe spotkanie poległ u siebie w starciu z Olimpią Piekary Śląskie. 11 spotkanie w historii tych drużyn zapowiada się więc fascynująco. Serdecznie więc zapraszamy na ten pojedynek i liczymy, iż na trybunach hali POSiR zasiądzie jak największa ilość widzów.

Przypominamy też o możliwości nabycia karnetów na cały sezon. Koszt jednej sztuki to 100 złotych. Abonament uprawnia do oglądania wszystkich spotkań I ligi i opcjonalnie Pucharu Polski na trybunie D. Możliwość nabycia karnetów przy ul. Kammienny Most 4 / sklep z antykami /.

Materiał pochodzi ze stromy: www.reczna.przemysl.pl  

Opublikował: Grzegorz Karnas | Data publikacji: 16-09-2015 13:54
Modyfikował: Grzegorz Karnas | Data modyfikacji: 16-09-2015 13:54