2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta generałów wojsk lądowych UE.

Biorący udział w Forum Dowódców Wojsk Lądowych odbywającym się w Rzeszowie odwiedzili 10 września Przemyśl. W sali narad Urządu Miejskiego w imieniu Prezydenta Miasta przywitał ich jego zastępca Grzegorz Hayder.

Goście zwiedzili zabytkową część Przemyśla, oglądając m.in. krypty pod Bazyliką Archikatedralną w Przemyślu, a także Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder wręczył im pamiątkowe fajki i zaprosił do ponownego odwiedzenia miasta. W delegacji znaleźli się m..in.: gen. dyw Jean-Paul Deconinckz Belgii, gen. broni Jorg Vollmer z Niemiec, gen. dyw. Marcus Johannes Van Uhm z Holandii,a  towarzyszyli im gen. dyw. Janusz Bronowicz Inspektor Wojsk Lądowych oraz podpułkownik Dariusz Czekaj Dowódca 5 batalionu strzelców podhalańskich.

 

 

Forum Dowódców zrzesza dowódców Wojsk Lądowych z krajów tzw. starej Unii Europejskiej i poświęcone jest dyskusjom na temat aspektów użycia wojsk w różnych scenariuszach operacyjnych i taktycznych.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl