19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PREZENTACJA „MODRASZKA REBELA”

   W piątek 20 maja odbędzie się w Urzędzie Miejskim („sala narad”, g. 9.00) prezentacja poświęcona mającemu swoje stanowisko na terenie naszego miasta rzadkiemu motylowi - Modraszkowi Rebela (Maculinea rebeli). Informacje na jego temat oraz program ochrony jednej z największych w Polsce populacji tego motyla przedstawią dr Marcin Selezniew i Anna Stankiewicz z Katedra Entomologii Stosowanej SGGW.
Modraszek ma swoje stanowisko liczące ok. 1000 sztuk na terenie powstającego właśnie Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego. O motylu i sposobach zachowania jego populacji naukowcy z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opowiadać będą m.in. radnym Rady Miejskiej w Przemyślu, przedstawicielom organizacji ekologicznych i innych zajmujących się ochroną przyrody, a także zainteresowanym mieszkańcom.

Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl