14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl na IV Polsko-Ukraińskim „FESTIWALU PARTNERSTWA”.

Delegacja naszego miasta z Prezydentem Miasta Robertem Chomą oraz jego Zastępcą Januszem Hamryszczakiem wzięła udział w odbywającym się od 4 do 6 września we Lwowie IV Polsko-Ukraińskim „FESTIWALU PARTNERSTWA”. Przemyślanie zaprezentowali ofertę miasta na stoisku promocyjnym, wzięli udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach roboczych, a także wydarzeniach kulturalnych festiwalowego weekendu w partnerskim mieście Przemyśla. Obok samorządu Miasta Przemyśla we Lwowie pojawili się polscy samorządowcy z innych miast partnerskich Lwowa, a także z samorządów wojewódzkich.

Organizatorami „Festiwalu Partnerstwa” są: KG RP we Lwowie, Lwowska Państwowa Administracja Obwodowa, Lwowska Rada Obwodowa oraz Lwowska Rada Miejska. Partnerem generalnym festiwalu była Polska Organizacja Turystyczna (a bezpośrednio Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Kijowie), a głównym partnerem artystycznym Stowarzyszenie Artystyczne „DZYGA”.

 

 

Tegoroczny „Festiwal Partnerstwa” realizowany był razem z III Kongresem Kultury Partnerstwa Wschodniego (http://epccongress.eu/), jedną z największych imprez kulturalno-politycznych w naszym regionie Europy w roku bieżącym. Głównym miejscem ciekawych dyskusji na temat „Misja kultury w czasie kryzysu” był Lwowski Uniwersytet im. Iwana Franki. Różne projekty artystyczne odbywały się w przestrzeni otwartej tj. na scenie oraz przestrzeni publicznej przed uniwersytetem, na scenie wspólnej z „Festiwalem Partnerstwa” na podwórku ratusza lwowskiego oraz w lwowskim Pałacu Sztuki.

 

 

Prezydent Miasta Robert Choma wziął udział w panelu dyskusyjnym III Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego, ważnym punktem programu Festiwalu było także spotkanie robocze delegacji polskich miast i województw z władzami miasta Lwowa i obwodu lwowskiego pod hasłem „Forum Partnerstwa”. Przez trzy dni w podwórku ratusza lwowskiego trwały występy artystyczne, a wśród nich przemyskiego zespołu „Dominika Rusinowska Quartet”. Festiwal był też okazją do spotkania z Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim Metropolitą Lwowskim.

 

 

zdjęcia: Daruisz Hop oraz zdjęcia udostępnione przez KG RP we Lwowie, autor Witalij Hrabar

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 08-09-2015 16:56
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 08-09-2015 16:57